
Gegužės 10 d. pasaulyje minima Judėjimo sveikatos labui diena – tarptautinė diena, kurią inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija 2000 m. Ji skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui.
Gausūs moksliniai tyrimai neginčijamai įrodė, kad fizinis aktyvumas yra viena iš svarbiausių sveiko gyvenimo būdo sudėtinių dalių, daranti teigiamą įtaką ne tik sveikatai, gyvenimo kokybei, bet ir mirtingumui dėl įvairių priežasčių . Be to, fizinis aktyvumas neabejotinai teigiamai veikia ir žmogaus emocijas, atmintį, miegą bei mažina sergamumą kai kuriomis psichikos ligomis – depresija, nerimo sutrikimo sindromu, senatvine silpnaprotyste ir kt.
Senyvame amžiuje (po 65 metų) ypač padažnėja širdies ir kraujagyslių ligų, senatvinės silpnaprotystės atvejų, insultų, lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, II tipo cukrinio diabeto, osteoporozės ir kai kurių kitų susirgimų. Vienas pagrindinių šių lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių (greta žalingų įpročių, nesveikos bei nesaikingos mitybos ir kitų) yra fizinis pasyvumas.