Balandžio pabaigoje minima Pasaulinė gyvybės diena. Šios dienos tikslas – paskatinti visuomenę daugiau dėmesio skirti žmogaus gyvybės prasmei ir vertei; atkreipti dėmesį į abortų ir eutanazijos problemas.
Pasaulinę gyvybės dieną kalbama apie tai, kad nėra nei vieno kuris yra vertesnis gyventi. Gyvenimas yra vertybė nuo jo pradžios (užsimezgimo momento) iki pat pabaigos (natūralios mirties). O skausmas, tiek dvasinis tiek fizinis yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis kaip ir džiaugsmas, meilė.
Užkirsti kelią gyvybės nutraukimui nėštumo metu padeda Krizinio nėštumo centras.
Neplanuoto, nelaukto nėštumo metu moterys gana dažnai patiria psichologinę įtampą ir baimę dėl ateities, kuri gali peraugti į asmeninę krizę ir pastūmėti pasielgti neadekvačiai. Laiku suteikus tinkamą pagalbą nėščioms moterims sunkiausiu periodu, galima užkirsti kelią nelaimei.
Krizinio nėštumo centras yra nevyriausybinė organizacija, įkurta padėti moterims, išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, vaikelio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo, taip pat padėti moterims sunkiai išgyvenančioms nėštumo nutraukimą ar pogimdyvinę depresiją.
Krizinio nėštumo centras:
- Teikia nemokamą konfidencialią pagalbą moterims bei poroms krizinio nėštumo laikotarpiu.
- Teikia tęstinę kompleksinę įvairių specialistų pagalbą neplanuotai besilaukiančioms ir dėl to su sunkumais susiduriančioms moterims bei poroms (materialinę, finansinę, socialinę, psichologinę, ginekologinę, teisinę, dulų, genetiko).
- Teikia nemokamą pagalbą patyrus abortą, praradus vaikelį dėl persileidimo ar priešlaikinio gimdymo.
- Teikia psichologinę pagalbą moterims, išgyvenančioms pogimdyminę depresiją.
- Skaito paskaitas gimnazijų moksleiviams apie žmogaus gyvybės vystymąsi, neplanuotą nėštumą, aborto pasekmes bei atsakingus lytinius santykius.
Organizacija padeda ne tik nėštumo laikotarpiu, bet ir pirmaisiais vaiko auginimo metais. Visos čia besikreipiančios nėščios moterys gauna nemokamą emocinę, psichologinę, socialinę, materialinę pagalbą. Joms padedama pasiruošti kūdikio gimdymui, žindymui ir priežiūrai, moterys gauna reikalingą kūdikio kraitelį (rūbelius, vežimą, lovytę, sauskelnes). Jei moteris tikrai nemato galimybės auginti vaikelį, centro darbuotojai suteikia informaciją apie galimybę saugiai palikti kūdikį gyvybės langelyje arba ligoninėje.
Parengė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Neringa Somaitė