Šią savaitę skelbiame imuniteto stiprinimo savaitę ir kiekvieną dieną Jums pateiksime išsamias rekomendacijas, kaip galėtumėte pastiprinti savo imuninę sistemą, taip užkirsdami kelią ligoms. Šiandien Jūsų dėmesį norime atkreipti į psichinės sveikatos svarbą.
PATARIMAI GERAI PSICHOEMOCINEI BŪKLEI PALAIKYTI
Šiomis dienomis stresas tampa kone pastovia būsena. Nuolatinė įtampa žaloja mūsų fizinę ir psichinę sveikatą, todėl labai svarbu žinoti į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir kokiais būdais galėtume padėti sau, norint pagerinti savo psichinę sveikatą.
1. IŠLAIKYKITE HARMONIJĄ
Laikykitės savo įprastos dienos rutinos. Būkite fiziškai aktyvūs, fizinis aktyvumas ženkliai pagerina dienos produktyvumą ir palaiko gerą emocinę sveikatą. Maitinkitės sveikai ir reguliariai – tai suteikia energijos ir prisideda prie geros fizinės bei emocinės sveikatos. Miegokite ne mažiau 7-8 valandas. per parą. Skirkite daugiau dėmesio kokybiškam miegui ir laikykitės miego higienos taisyklių.
2. BŪKITE SĄMONINGI
Įsiklausykite į savo kūną, bei jo siunčiamus ženklus. Jei dažnai jaučiatės pavargę, jaučiate įtampą raumenyse, galvos skausmą, sutrikęs virškinimas, blogai miegate ar sunku užmigti – tai gali būti ženklai, rodantys, kad jūsų kūnas patiria per daug streso. Taikykite paprastus atsipalaidavimo būdus, o jei tai nepadeda, kreipkitės pagalbos. Būkite sąžiningi sau ir rūpinkitės savimi.
3. SOCIALIZUOKIITĖS
Gerai emocinei sveikatai palaikyti labai svarbus bendravimas. Bendraukite su artimaisiais, draugais, kaimynais telefonu, žinutėmis, video skambučiais. Būkite atviri įvairiems komunikacijų būdams, tai jums naudinga! Tačiau, jei matote, kad tam tikri žmonės jūsų gyvenime veda jus iš pusiausvyros, geriausia nuo tokių santykių laikytis atokiau.
4. NESLĖPKITE EMOCIJŲ
Nebijokite savo emocijų, svarbu suprasti kaip jaučiatės šiuo metu ir tai įvertinti. Neteiskite nei savęs, nei kitų. Pažiūrėkite į savo emocijas iš kitos perspektyvos ir priimkite jas tokias kokios jos dabar yra: esate piktas, nusiminęs, prislėgtas, pavargęs ar labai laimingas. Emocijų yra įvairių ir nei viena iš jų nėra bloga. Neslopinkite ir priimkite jaučiamas emocijas. Kalbėkite apie savo jausmus – gebėjimas pasidalinti savo jausmais padeda išsaugoti gerą psichinę sveikatą, ypač sunkiu gyvenimo metu.
5. KREIPKITĖS PAGALBOS
Jei jūsų gyvenime pernelyg didelis krūvis ir jūs jaučiatės, jog nebegalite su juo susitvarkyti, kreipkitės pagalbos. Jūs galite rasti vietinių palaikymo grupių, kurios padėtų padaryti reikiamus pokyčius jūsų gyvenime, Susirasti psichologą ar užsiregistruoti į konsultacijas, padedančias su jūsų specifine problema. Jūsų šeimos gydytojas taip pat gali padėti nukreipti jus pas psichologą, jei jaučiate, kad to reikia.