Mūsų adresas

J. Basanavičiaus g. 99, LT-57351, Kėdainiai

Telefonas

+370 347 57 186
+370 685 77 209

GRUODŽIO MĖNESIO ĮVYKĘ RENGINIAI

Paskutinį šių metų mėnesį Kėdainių rajono ugdymo įstaigose vyko didelis kiekis renginių skirtų sveikatos stiprinimui ir palankių sveikatai įgūdžių formavimui.

Gruodžio 1-ąją dieną minima pasaulinė AIDS diena nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti: nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS. Minint pasaulinę AIDS dieną dalyje rajono mokyklų vyko renginiai.

Šėtos gimnazijos IIa ir IIb klasės mokiniai dalyvavo pamokoje- protmūšyje skirtame AIDS dienai paminėti, kurią organizavo Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje taip pat buvo paminėta Pasaulinė AIDS diena.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Bartašiūtė paruošė stendą bei suorganizavo protų mūšį, kuriame dalyvavo 10 klasės mokiniai. Specialistė mokiniams papasakojo apie šios dienos minėjimo prasmę ir svarbą, aptarė prevencines priemones, kurios padėtų išvengti AIDS.

„Ryto“ progimnazijoje gruodžio 1 d. minint pasaulinę AIDS dieną 8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Apie AIDS“. Viktorinos dalyviai ne tik papildė savo žinių bagažą nauja informacija, bet ir smagiai praleido laiką. Mokiniai varžėsi, atsakinėdami į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą. Geriausiai sekėsi  8b klasės komandai. Renginį organizavo „Ryto“ progimnazijos visuomenės sveikatos specialistė Auksė Variakojienė.

Taip pat AIDS dienos minėjimui skirti protmūšiai vyko Šviesiojoje gimnazijoje bei Kėdainių PRC, kuriuos organizavo ir vykdė viusomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Giedrė Frolovienė. Kėdainių ,,Atžalyno:” gimnazijoje protmūšį vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikato stiprinimą mokykloje Gražina Bičkienė.

2022 m. gruodžio mėnesį Kėdainių Juozo paukštelio progimnazijos 2b, 3c ir 4a klasės mokiniai puošėsi nykštuko kepurėlėmis ir skubėjo į nykštukų bėgimą. Net Kalėdų senelis buvo nustebęs iš kur tokia gausa nykštukų! Nykštukų bėgimo tikslas – formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę, padėti suvokti bėgiojimo svarbą fizinei ir emocinei sveikatai.

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje visas lapkričio mėnuo buvo skirtas žalingų įpročių prevencijai. Mokiniams vyko užsiėmimai alkoholio, rūkymo daromos žalos sveikatai temomis. Su mokiniais dirbo socialinė pedagogė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jūratė Petraitienė. Lapkričio 30 dieną mėnesį užbaigėme protų mūšiu ,,Būk stilingas – nerūkyk“, kuriame dalyvavo 7 – 8 klasių mokiniai. Nors tai vyko lapkričio mėnesį puikiai dera su gruodžio mėnesio renginiais.

Rankų higiena yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir kitus nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu. Lopšelio darželio Varpelis Kačiukų ir Pelėdžiukų grupių mokiniai gruodžio mėnesį prisiminė, kad per nešvarias rankas plinta net 80 proc. infekcinių ligų. Rankų plovimas su muilu yra vienas efektyviausių ir pigiausių būdų apsisaugoti nuo šių ligų.

Gruodžio 16 dieną Dotnuvos pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniai mokėsi pirmosios pagalbos pradmenų. Pamokos metu buvo aptartos įvairios situacijos, mokiniai buvo mokomi  kaip elgtis tam tikrais atvejais, kaip naudoti išorinį širdies defibriliatorių. Mokymus vedė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jūratė Petraitienė.

Gruodžio mėnesį su lopšelio darželio Varpelis Kiškučių, Kačiukų ir Pelėdžiukų mokiniais aptarėme žiemos pavojus. Mokiniai sužinojo, kaip išvengti įvairių traumų, nušalimų, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kokio storio turi būti ledas, kad saugu būtų ant jo lipti, ką daryti įlūžus ledui ar pamačius įlūžusį žmogų.

Asmens higiena – svarbi kiekvieno žmogaus sveiko gyvenimo dalis, kuri padeda apsisaugoti nuo daugelio infekcinių ligų. Asmens higienos įgūdžiai dažniausiai susiformuoja vaikystėje tėvų, senelių ir mokytojų dėka. Tad 2022 m. gruodžio mėn. Šėtos socialinio ir ugdymo centro ,,Pelėdžiukų‘‘ grupės vaikams vyko užsiėmimai – pamokos tema ,,Mano higiena‘‘. Užsiėmimus vedė Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Taip pat Kėdainių r. Šėtos socialinio ir ugdymo centro ,,Pelėdžiukų‘‘ grupėje vyko užsiėmimai tema ,,Saugus elgesys žiema‘‘. Vaikai  veiklų metu sužinojo, kaip išvengti įvairių traumų, nušalimų, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kokio storio turi būti ledas, kad saugu būtų ant jo lipti, ką daryti įlūžus ledui ar pamačius įlūžusį žmogų. Taip patį aptrėmė, kaip saugiai elgtis namuose su elektros parietaisiais ir kaip svarbu tamsiu paros metu einant segėti atšvaitą.

Šį mėnesį ugdanti asmens higienos įgūdžius Kėdainių lopšelio – darželio ,,Puriena‘‘  grupėse vyko sveikatinimo pamokėlės tema ,,Mano higiena‘. Pamokėles vedė Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Mobiliųjų telefonų poveikis sveikatai jau daugelį metų kelią daugybę diskusijų, tačiau šiuolaikinėje visuomenė nebegali išsiversti be šio prietaiso. Mobilieji telefonai – kiekvieno iš mūsų kasdieninis komunikacijos prietaisas, be kurio sunkiai įsivaizduojame šiuolaikinio žmogaus gyvenimą. 2022 m. gruodžio 14 d. Šėtos gimnazijos 5 klasės mokiniams vyko pamoka –diskusija  apie ,,Šiuolaikinių technologijų įtaka sveikatai‘‘. Diskusijos metu žiūrėjome sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centro parengta edukacinį filmuką  ,,Šiuolaikinių technologijų įtaka  vaiku sveikatai‘‘ ir aptrėmė, kiek laiko praleidžiame prie išmaniųjų  telefonų ekranų. Kalbėjome, kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose ir kaip svarbu daryti pertraukas būnant prie išmaniojo telefono, planšetės ar kompiuterio ekrano. Pamoką organizavo Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Prasidėjus Adventiniam laikotarpiui ir įžiebus Kalėdinę eglutę apima toks šiltas jausmas. Tai laikas, kai apmąstome praeinančius metus, skiriame daugiau dėmesio artimiesiems bei laiko geriems darbams. Visi laukiame didžiausio stebuklo ir gražiausių metų švenčių. Lopšelio darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinių „Obuoliukų“ ir „Saulučių“ grupių bei ikimokyklinės „Kiškučių“ grupės vaikučiai, pakviesti pasakų fėjos (visuomenės sveikatos specialistė Gailutė Rutkauskienė), jaukiai susėdę prie Kalėdinės eglutės, klausėsi pamokančios „Šiltų švelnukų pasakos“. Joje pasakojama, kaip, esant blogai nuotaikai, ar sunegalavus, žmonės vieni kitiems dalindavo Šiltus švelnukus, linkėdami visko, kuo geriausio, skleisdami šilumą, meilę, draugiškus jausmus. Pasakų fėja dovanojo vaikams po švelnuką, kiekvienas išsitraukė jį iš dovanų maišelio. Visi jautėsi laimingi, užlieti šilumos ir švelnumo skraistės. Psichoemocinė vaiko būsena yra vienas iš sveikatos komponentų, apimančių vaiko emocijas, saugumo jausmą ir individualius išgyvenimus. Vaiko emocijos yra pagrindinis asmenybės energijos šaltinis.

Gruodžio14-15 d. Surviliškio V. Svirskio pagrindinės mokyklos bei Šėtos gimnazijos Truskavos skyriaus mokiniai paminėjo tarptautinę arbatos dieną. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Bartašiūtė papasakojo apie arbatą ir jos gėrimo tradicijas, arbatžolių poveikį ir naudą sveikatai. Diskutavo kokias arbatas vaikai geria namuose, kokiomis gydosi kai suserga, apžiūrėjo džiovintas vaistažoles. Visiems labiausiai patikusi užsiėmimų dalis buvo arbatų degustavimas. Vaikams labiausiai patiko čiobrelių bei mėtų arbatos. 

2022 m. gruodžio 7 d. Kėdainių r. Akademijos gimnazijoje įstaigos mokiniai, pedagogai bei aptarnaujantis personalas dalyvavo Kėdainių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose mokymuose, kuriuose mokėsi naudotis AID (automatiniu išoriniu defibriliatoriumi ) bei turniketu. Mokymų tikslas  – supažindinti gimnazijos bendruomenę su šiomis priemonėmis ir jų naudojimu. Didžiausia dovana žmogui – sustojus širdžiai išgelbėti jo gyvybę. Įvykus nelaimei kiekviena minutė yra labai svarbi, todėl kuo greičiau imsime gaivinti žmogų ir pritaikysime defibriliaciją, tuo didesnė tikimybė bus jį išgelbėti. Dabar AID (automatinis išorinis defibriliatorius) yra ir Akademijos mstl. Ruokio g. 5 (ambulatorija).

AID ir turniketų naudojimo mokymai vyko ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijojos bendruomenei, bei Šėtos gimnazijos bendruomenei.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, bendradarbiaudama su Lietuvos švietimo ir mokslo institucijomis, siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę ir savanorišką  veiklą, ugdant pilietiškumo bei humaniškumo kompetencijas, vykdant neformaliojo ugdymo veiklas, paskaitas, interaktyvius užsiėmimus. Tad 2022 m. gruodžio 14 d. Kėdainių r. Šėtos gimnazijoje Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorės 5,6,8 klasių mokiniams vedė užsiemimus šiomis temomis: 

  • Savanorystės reikšmė. 
  • Pasirengimas nelaimėms: Paskaita apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms.

Savanorės papasakojo mokiniams apie savanorystę Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijoje ir pasidalino savo patirtimi. Taip pat pravedė užsiėmimą apie pasirengimą nelaimėms, kaip tinkamai elgtis esant ekstremaliai situacijai.

Taip pat skaitykite

VYKO FORUMAS ,,PSICHOAKTYVIŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS GALIMYBĖS”

2024 m. gegužės 16 d. Kėdainiuose vyko forumas ,,Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos galimybės”. Forumo organizatoriai: Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ POLITIKA Mūsų interneto svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies), todėl šiame skyriuje jums pateikiama informacija apie tai, kas yra slapukai kaip jie naudojami ir kaip jums apsispręsti, ar slapukus palikti, ar pašalinti. Kas yra slapukai? Slapukas (angl. cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą. Slapukai įprastai naudojami šiais tikslais: Techniniai slapukai: padeda rodyti jums svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir tvarkyti užsakymus. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam svetainės funkcionavimui. Funkciniai slapukai: šie slapukai prisimena jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėta informaciją. Šiuos slapukus galima naudoti ir registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius svetainėje jums nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau prideda funkcionalumo ir pagerina svetaine patirtį. Analitiniai slapukai: padeda optimizuoti ir pagerinti svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą. Galima rinkti duomenis apie peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių atėjote, kokius el. laiškai atveriami ir į kuriuos sureaguota bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galima naudoti informaciją apie vartotoją ir tai, kaip naudojate svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje, naudotus paieškos žodžius ir kt. Tai gali apimti ir reklamas trečiųjų šalių svetainėse. Komerciniai slapukai: naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, jūsų ieškotomis, peržiūrėtomis prekėmis. Ką galite pasirinkti? Apsilankę interneto svetainėje galite pasirinkti, ar norite naudoti slapukus. Slapukus galite valdyti ir (arba) ištrinti pagal savo pageidavimus. „Internet Explorer“, „Safari“, „Firefox“, „Chrome“ ar kitos naršyklės nustatymuose galite pasirinkti, kuriuos slapukus norite priimti ir kuriuos atmesti. Galite ištrinti visus jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus, o daugumoje naršyklių galite nustatyti, kad slapukai nebūtų įrašomi. Šių nustatymų buvimo vieta priklauso nuo jūsų naudojamos naršyklės. Daugumoje naršyklių galima: patikrinti, kokie slapukai yra įrašyti, ir ištrinti atskirus slapukus; blokuoti trečiųjų šalių slapukus; blokuoti slapukus iš konkrečių interneto svetainių; blokuoti visų slapukų siuntimą; uždarant naršyklę ištrinti visus slapukus. Jei nesutinkate, kad į kompiuterį ar kitą įrenginį būtų įrašomi slapukai, galite bet kada atšaukti sutikimą juos naudoti pakeitę nustatymus ir ištrynę įrašytus slapukus. Jei pasirinkote ištrinti slapukus, nepamirškite, kad bus pašalintos ir visos nustatytos parinktys. Be to, visiškai užblokavus slapukus, daug interneto svetainių neveiks tinkamai. Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite puslapyje www.allaboutcookies.org ir jūsų naršyklės pagalbos puslapyje. Mūsų interneto tinklalapyje naudojamų slapukų sąrašas Slapukų tipai: nuolatiniai slapukai, saugomi ir nustatomi vartotojo kompiuteryje tam tikram laikui ir naudojami pakartotinai apsilankius Interneto tinklalapyje; Slapukų pavadinimas Aprašas Slapukų tipas cookieconsent_dismissed, įvairūs pavadinimai Tinklalapio slapukai naudojami, kad gauti informaciją ar lankytojas susipažino su slapukų naudojimo politiką. Slapukai nustatomi konkrečiam laikotarpiui.

Uždaryti