Mūsų adresas

J. Basanavičiaus g. 99, LT-57351, Kėdainiai

Telefonas

+370 347 57 186
+370 685 77 209

BALANDŽIO MĖNESIO VEIKLOS UGDYMO ĮSTAIGOSE

Kėdainių rajono savivaldybės ugdymo įstaigose vykę sveikatą stiprinantys renginiai balandžio mėnesį, 2023 metais.

Kiekvienais metais balandžio 7 d. Pasaulio sveikatos organizacija mini Pasaulinę sveikatos dieną. Šios dienos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į konkrečią sveikatos temą, rūpimą viso pasaulio žmonėms. Šių metų tema – „Sveikata visiems“. Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje taip pat buvo minima Pasaulinė sveikatos diena, kurios metu mokyklos bendruomenė buvo skatinama atkreipti dėmesį į sveikatą stiprinančius veiksnius. Fizinis aktyvumas, sveika mityba, racionalus poilsio rėžimas, sveikos ir saugios aplinkos kūrimas yra būtini veiksniai siekiant stiprinti sveikatą ir gerinti gyvenimo kokybę. Rūpinkimės savo sveikata ir emocine gerove! Veiklas organizavo Gerda Adomavičienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Pasaulinei sveikatos dienai paminėti „Ryto“ progimnazijoje 6 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Sveikatos kokteilis“, kuriame dalyviai pasitikrino savo žinias apie sveikatą ir įgijo naujų. Kai kurie klausimai sukėlė daug audringų diskusijų. Geriausiai žinias pademonstravo 6b klasė. Renginį organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Auksė Variakojienė.

Balandžio 7 d. Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje taip pat paminėta pasaulinės sveikatos diena. Vyko proto mūšis „Sveikata“, kuriame varžėsi 7-10 klasių mokiniai. Šiai dienai paminėti, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Bartašiūtė parengė informacinį stendą.

Lopšelis darželis ,,Vyturėlis“ taip pat skyrė dėmesį Pasaulinei sveikatos dienai. Mažieji ugdytiniai, kartu su mokytojomis ir jų padėjėjom rinkosi darželio aikštyne, kur dalyvavo akcijoje ,,Aš bėgu-2023“. Akcijos tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, formuoti teigamą požiūrį į bėgimą, kaip į sveikatinimo priemonę, padėti suvokti bėgimo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai, formuoti bendruomeniškumo jausmą. Po bėgimo, kiekviena grupė buvo apdovanota apelsinais. Nepamiršti buvo ir darbuotojai. Sveikatos kabinete jie galėjo pasimatuoti ir sužinoti savo kraujo spaudimą, gavo atmintines. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gailutė Rutkauskienė dalijosi informacija apie vykdytas veiklas.

Pasaulinei sveikatos dienai paminėti Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos ,,Bitutės” skyriaus bendruomenei buvo organizuojamas Šiaurietiškas ėjimas, o ugdytiniams mankštą. O balandžio 20 d. “Bitutės” skyriaus ugdytiniai dalyvavo sveikatinimo žygyje “Krakių tvenkiniai”, šis žygis buvo skirtas Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 30- čiui paminėti. Veiklas orgazizavo ir vykdė Jūratė Petraitienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

“Sveikata-brangiausias turtas” taip sako senolių išmintis. “Žvalus ir sveikas aš esu” balandžio 7 dieną Josvainių gimnazija tokiu šūkiu minėjo Pasaulinę sveikatos dieną. Ragavo sveikuolišką kokteilį, kuriame daug vitaminų, kurių taip trūksta organizmui pavasarį. Veiklą organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Laganeckė.

Balandžio 25 d. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje vyko protų mūšis ,,Sveikatos ringas“. Savo žinias pasitikrino II – III g klasių mokiniai. Iš viso rungėsi septynios komandos. Šis protmūšis buvo skirtas Sveikatą stiprinančių mokyklų  30 – čiui paminėti. Veiklą organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Jūratė Petraitienė.

Balandžio 26 d. Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje paminėta Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, parengė informacinį stendą. Su vaikais kalbėjo apie triukšmo šaltinius ir neigiamą ilgalaikio triukšmo poveikį sveikatai. Papasakojo, kaip  triukšmas lemia klausos, nervų, širdies ir kraujagyslių, virškinamojo trakto ligų išsivystymą. Diskusijos metu buvo aptarta, kaip kiekvienas galėtų prisidėti kuriant tylesnę aplinką mokykloje.1-4 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo „Tylos karaliaus“ rinkimuose bei akcijoje „Pertrauka tyloje“. Informacija dalinasi visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Bartašiūtė.

Balandžio 25 d. Kėdainių r. Akademijos gimnazijoje 5, 6, 7a, 7b, 8a, 8b ir IG klasėms  vyko lytiškumo ugdymo užsiėmimai, kuriuos vedė lektorė G. Frolovienė. Lytiškumo ugdymas – tai gyvenimo įgūdžių ugdymas jauniems žmonėms, kurie vėliau šiuos įgūdžius galės pritaikyti savo gyvenime. Lytiškumo  įgūdžius būtina ugdyti tam, kad augtų savimi pasitikintys, kritinį mąstymą turintys jauni žmonės, kurie kurs ir išlaikys sveikus ir lygiaverčius santykius. Lektorė suteikė daug naudingos informacijos mokiniams, atsižvelgdama į jų amžiaus tarpsnius. Šios žinios ir įgūdžiai yra puiki prevencinė priemonė. Veiklas organizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Aušra Martinkienė.

Fizinis aktyvumas labai svarbus gerinant ir stiprinant sveikatą bei mažinant riziką susirgti lėtinėmis ligomis. Tai ypač svarbu vaikams, kurie intensyviai auga, bet pastaruoju metu jie tampa mažiau judrūs. Pakankamas judėjimo aktyvumas yra vienas iš svarbiausių lėtinių neinfekcinių ligų ir nutukimo profilaktikos veiksnių, lemiantis fizinę, psichinę ir socialinę vaiko gerovę.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos 1a, 1c, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b ir 4c klasių mokiniai įsiliejo į „Sveikatą stiprinančių mokyklų bangą per Lietuvą 2023“ veiklas, skirtas Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-mečiui paminėti. Vyko įvairios sportinės rungtys: bėgimas, kamuolio perdavimas įvairiais būdais ir kiti sportiniai žaidimai, kuriuose nugalėjo draugystė. Veiklas organizavo Gerda Adomavičienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Balandžio 29-oji – Tarptautinė šokio diena. Ši šventė švenčiama nuo 1982 metų, UNESCO sprendimu. Ji sutapatinta su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu. Ž.Ž. Noveris (1727-1810 m.) buvo žymus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, „šiuolaikinio baleto tėvas“.

Jau tradicija tapo lopšelyje-darželyje ,,Vyturėlis” paminėti Tarptautinę šokio dieną. Šokis pakelia nuotaiką, pagerina širdies darbą, suaktyvina kraujotaką, stiprina kūno raumenis, ištvermę, skatina bendruomeniškumą. Jau šiandien, šviečiant skaisčiai balandžio saulutei, vaikučiai ir mokytojos rinkosi darželio kieme. Lengvai pasimankštinę visi įsijungė į bendrą šokį. Ikimokyklinė “Kiškučių“ grupė sušoko savo paruoštą šokį su lankais. Visi dideli ir maži šoko, trypė, buvo linksmi. Veiklą organizavo ir vykdė Gailutė Rutkauskienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Balandžio mėnesį Kėdainių r. Akademijos gimnazijos 4a ir 4b klasių mokiniai veiklose, skirtose Pasaulinei  sveikatos dienai paminėti, išbandė naktinio matymo akinius ,,Neblaivus ir sumišęs‘‘. Šie akiniai imituoja sąlygas su kuriomis susiduria apsvaigę vairuotojai. Mokiniai vaizdžiai susipažino kaip alkoholis veikia žmogaus nuovoką, atliko įvairias užduotis be akinių ir su jais bei įvardino skirtumą. Taigi, vienbalsiai nusprendėme, kad alkoholiui – ne!

Taip pat šį mėnesį vyko užsiėmimai ,,Kompiuteris ir sveikata‘‘, kuriuose dalyvavo 7b, 5 ir 6 klasių mokiniai. Užsiėmimų metu buvo pristatytos teigiamos ir neigiamos kompiuterio bei interneto pusės. Mokiniai atliko testą ,,Ar esate priklausomas nuo kompiuterio?‘‘ ir patys įsivertino savo rezultatus. Veiklas organizavo ir vykdė Aušra Martinkienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Šėtoje vyko varžybos  ,,Sportuokime kartu‘‘. Kėdainių r. Daugumai šiuolaikinių aktyvių žmonių kokybiškas fizinis aktyvumas kiekvieną dieną yra tiesiog paprasčiausias malonus  užsiėmimas. Visoms amžiaus grupėms be išimties (vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems) fizinis aktyvumas yra fiziologiškai būtinas.

Šie metai sveikatą stiprinančioms mokykloms Lietuvoje yra ypatingi – minimas yra veiklos 30-metis. Tad balandžio mėnesį organizuojamas nacionalinis renginys ,,Sveikatą stiprinančių mokyklų  banga per Lietuvą 2023‘‘, kurio metu sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenės  organizuoja įvairius renginius.  Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Šėtos gimnazija, 2023 m. balandžio 28 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo draugiškuose varžybose ,,Sportuokime kartu‘‘. Žinoma, varžybose nugalėjo draugystė.  Ačiū Šėtos gimnazijos pradinių klasių mokytojoms, kurios nuolat skatina mokinių fizinį aktyvumą. Veiklas organizavo Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

,,Sveikatos receptas‘‘. ,,Receptas” – žodis nebūtinai susijęs tik su maisto gaminimu. Prie ,,Sveikatą stiprinančių mokyklų  banga per Lietuvą 2023‘‘ iniciatyvos prisijungė ir Šėtos gimnazija. Balandžio mėnesį 5-6 klasių  mokiniai, klasių valandėlių metu, kūrė klasės ,,sveikatos receptus‘‘. Šiose klasių ,,sveikatos  receptuose‘‘ buvo pateikiami pagrindiniai sveikos gyvensenos komponentai – mityba, fizinis aktyvumas, žalingų įpročių atsisakymas, darbo ir poilsio (miego) rėžimas. Veiklą organizavo ir vykdė Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Parengė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Rima Proscevičiūtė, pagal visuomenės sveikatos specialistų, vykdančių sveikatos priežiūrą mokyklose informaciją

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ POLITIKA Mūsų interneto svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies), todėl šiame skyriuje jums pateikiama informacija apie tai, kas yra slapukai kaip jie naudojami ir kaip jums apsispręsti, ar slapukus palikti, ar pašalinti. Kas yra slapukai? Slapukas (angl. cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą. Slapukai įprastai naudojami šiais tikslais: Techniniai slapukai: padeda rodyti jums svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir tvarkyti užsakymus. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam svetainės funkcionavimui. Funkciniai slapukai: šie slapukai prisimena jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėta informaciją. Šiuos slapukus galima naudoti ir registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius svetainėje jums nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau prideda funkcionalumo ir pagerina svetaine patirtį. Analitiniai slapukai: padeda optimizuoti ir pagerinti svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą. Galima rinkti duomenis apie peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių atėjote, kokius el. laiškai atveriami ir į kuriuos sureaguota bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galima naudoti informaciją apie vartotoją ir tai, kaip naudojate svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje, naudotus paieškos žodžius ir kt. Tai gali apimti ir reklamas trečiųjų šalių svetainėse. Komerciniai slapukai: naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, jūsų ieškotomis, peržiūrėtomis prekėmis. Ką galite pasirinkti? Apsilankę interneto svetainėje galite pasirinkti, ar norite naudoti slapukus. Slapukus galite valdyti ir (arba) ištrinti pagal savo pageidavimus. „Internet Explorer“, „Safari“, „Firefox“, „Chrome“ ar kitos naršyklės nustatymuose galite pasirinkti, kuriuos slapukus norite priimti ir kuriuos atmesti. Galite ištrinti visus jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus, o daugumoje naršyklių galite nustatyti, kad slapukai nebūtų įrašomi. Šių nustatymų buvimo vieta priklauso nuo jūsų naudojamos naršyklės. Daugumoje naršyklių galima: patikrinti, kokie slapukai yra įrašyti, ir ištrinti atskirus slapukus; blokuoti trečiųjų šalių slapukus; blokuoti slapukus iš konkrečių interneto svetainių; blokuoti visų slapukų siuntimą; uždarant naršyklę ištrinti visus slapukus. Jei nesutinkate, kad į kompiuterį ar kitą įrenginį būtų įrašomi slapukai, galite bet kada atšaukti sutikimą juos naudoti pakeitę nustatymus ir ištrynę įrašytus slapukus. Jei pasirinkote ištrinti slapukus, nepamirškite, kad bus pašalintos ir visos nustatytos parinktys. Be to, visiškai užblokavus slapukus, daug interneto svetainių neveiks tinkamai. Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite puslapyje www.allaboutcookies.org ir jūsų naršyklės pagalbos puslapyje. Mūsų interneto tinklalapyje naudojamų slapukų sąrašas Slapukų tipai: nuolatiniai slapukai, saugomi ir nustatomi vartotojo kompiuteryje tam tikram laikui ir naudojami pakartotinai apsilankius Interneto tinklalapyje; Slapukų pavadinimas Aprašas Slapukų tipas cookieconsent_dismissed, įvairūs pavadinimai Tinklalapio slapukai naudojami, kad gauti informaciją ar lankytojas susipažino su slapukų naudojimo politiką. Slapukai nustatomi konkrečiam laikotarpiui.

Uždaryti