Mūsų adresas

J. Basanavičiaus g. 99,
LT-57351, Kėdainiai

Telefonas

+370 347 57 186
+370 685 77 209

Elektroninis paštas

administracija@kedainiuvsb.lt

BIURO SPECIALISTĖ SKAITĖ PLENARINĮ PRANEŠIMĄ LIETUVOS SPORTO UNIVERSITETO KĖDAINIŲ ,,AUŠROS”PROGIMNAZIJOJE VYKUSIOJE KONFERENCIJOJE

2024 m. balandžio 24 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijoje vyko Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinio ugdymo mokinių konferencija ,,Sveikas vaikas – saugi ir sveika ateitis“.  Konferencijos tikslas – ugdyti teorinius ir praktinius mokinių įgūdžius sveikos gyvensenos klausimais,  pažinimo, socialines, emocines ir sveikos gyvensenos kompetencijas, skatinti pradinio ugdymo mokinius ugdyti(s) fizinį ir sveikatos raštingumą.

Plenarinį pranešimą tema ,,Aplinka ir sveikata” skaitė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė R. Proscevičiūtė.

Pranešimo metu buvo keliami klausimai: kas yra aplinka, ar žmogus gali turėti įtaką aplikai, ar aplinka turi įtakos žmogaus sveikatai, kas yra sveikata, kas yra atsakingas už mūsų sveikatą ir aplinką. Buvo analizuojama sąsaja tarp žmogaus ir jį supančios aplinkos, kas turi įtakos žmogaus elgsenai, gyvenimo būdo pasirinkimui, sprendimų priėmimui. Taip pat kalbėta ne tik apie fizinę, bet ir socialinę bei psichologinę aplinką bei jų svarbą. Aptarta klimato kaitos – visuotinio atšilimo problema, poveikis mus supančiai aplinkai ir mums patiems. Jauniesiems mokslininkams pristatyti vietinio, nacionalinio, regioninio ir pasaulinio lygio aktoriai turintys įtaką formuojant ir priimant sprendimus kuriant sveikatai palankią aplinką.

Dėkojame Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros” progimnazijai už bendrystę stiprinant mokinių sveikatą.

Parengė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Rima Proscevičiūtė

Taip pat skaitykite

DĖMESYS UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PREVENCIJAI

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizavo renginį, skirtą aptarti su ŽIV/AIDS ir lytiškai