2022 m. spalio 27 d. Kėdainiuose vyko tarpinstitucinis forumas ,,Kartu mes galime daug“, šio renginio metu skirtas dėmesys psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijai. Renginį organizavo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba.
Forumas sukvietė įvairių sričių atstovus. Dalyvavo rajono švietimo įstaigų atstovai, mokytojai , mokiniai, tėvai, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos, visuomenės sveikatos biuro, policijos komisariato ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai, Narkotikų kontrolės komisijos nariai, nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Renginio pirmoji dalis prasidėjo Kėdainių rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio sveikinimu fiorumo dalyviams, kurio metu meras akcentavo prevencinio darbo būtinumą ir savalaikiškumą, taip pat paminėjo visų institucijų specialistų aktyvaus įsitraukimo svarbą organizuojant veiklas, rengiant projektus ir priemones nukreiptas į tinkamą jaunimo laisvalaikio užimtumą.
Pagrindinis pranešimas tema ,,„Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos galimybės jaunimui“ buvo pristatytas Ainos Adomaitytės, Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro vadovės, psichologės-psichoterapeutės. Pranešimo metu buvo kalbėta apie pagrindines rizikingo elgesio priežastis, supažindinta su paauglystės iššūkiais, netinkamo tėvų pavyzdžio pasekmes ir tradicijas, kurios formuoja rizikingą vaikų ir paauglių elgseną. Lektorė pasakojo apie elgesio modelius, vedė diskusiją apie elektroninių cigarečių žalą ir kodėl vaikai pradeda rūkyti, priminė ir vaikams būdingus depresijos požymius.
Forumo svečias Kunigas Kęstutis Dvareckas, priklausomybes turinčių asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovas, kalbėjo apie tarpusavio santykius, tėvų ir vaikų bendravimo stoką, nemokėjimą išklausyti, suprasti bei padėti tuo metu kai pažeistam žmogui to labiausiai reikia.
Antroji forumo dalis buvo skirta praktiniam darbui. Visi renginio dalyviai diskutavo ir dirbo tikslinėse teminėse darbo grupėse. Grupių darbas buvo koordinuojamas moderatorių. Dalyviai bandė rasti sprendimo būdus, idėjas, kaip kiekvienas galime prisidėti prie priklausomybės mažinimo, kaip įtraukti tėvus į prevencinę veiklą, kaip šeima galėtų ir turėtų prisidėti sprendžiant priklausomybių problemas, kokios galėtų būti veiksmingos prevencinės priemonės mokyklose. Taip pat paliestas ir itin svarbus klausimas kaip gali būti pasiektas sėkmingas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, koks turėtų būti savivaldybės ir institucijų vaidmuo gerinant prevencines veiklas.
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos informacija