Mūsų adresas

J. Basanavičiaus g. 99, LT-57351, Kėdainiai

Telefonas

+370 347 57 186
+370 685 77 209

GEGUŽĖS MĖNESIO VEIKLOS UGDYMO ĮSTAIGOSE

Gegužės mėnesį renginiai rajono ugdymo įstaigose akcentavo rankų higienos svarbą ir fizinį aktyvumą.

Balandžio ir gegužės mėnesiais Labūnavos pagrindinės mokyklos mažieji kartu su pradinukais gaminosi ir skanavo pavasarinių vitaminų „bombas“ – sveikuoliškus kokteilius ir sumuštinius.

Užsiėmimų metu ragavo įvairių derinių kokteilių iš vaisių bei daržovių ir patys gaminosi sumuštinius naudodami ne tik pirktines, bet ir daug pačių užsiaugintų pavasarinių daržovių. Taip pat ne tik didelė dalis vaikų, bet ir pedagogų, pirmą kartą ragavo įvairių daigintų sėklų.  Šie užsiėmimai skirti skatinti vaikų didesnį daržovių suvartojimą parodant, kad viskas ne tik naudinga, bet ir skanu, o ypač – kai pasigamini pats.

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Eglė Dirsienė.

Gegužės 5 d., visame pasaulyje minima rankų higienos diena, kurios šūkis – „Plauk rankas – saugok gyvybes“. Apie 80 proc. užkrečiamųjų ligų plinta per nešvarias rankas, įrodyta, jog tinkama rankų higiena yra pati efektyviausia priemonė sustabdyti bakterijų judėjimą.

Kartu su lopšelio darželio Varpelis Drugelių ir Peliukų grupių ir Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos 1b ir 1c klasių mokiniais prisiminėme kada reikia plauti rankas: rankas būtina plauti ne tik tada, kai jos vizualiai nešvarios, bet ir prieš ar po maisto gaminimo, prieš valgį, pabendravus su sergančiu žmogumi, po nosies valymo, čiaudėjimo ar kosėjimo, pažaidus su augintiniu, po darbo su nešvariais įrankiais, po važiavimo visuomeniniu transportu ar pabuvus kitose viešose vietose, pasinaudojus tualetu. Rankų plovimas yra paprasta, nebrangiai kainuojanti profilaktikos priemonė, kuri gali apsaugoti nuo įvairių užkrečiamųjų ligų.

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Gerda Adomavičienė.

Gegužės 10 d. visame pasaulyje minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena.  Fizinis aktyvumas – vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonių.

Daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių ir dalyje sparčiai besivystančių pasaulio šalių šios ligos jau pasiekė epidemijos lygį, to priežastimi gali būti spartūs gyvenimo pokyčiai, susiję su sėdimu gyvenimo būdu tiek namuose, tiek darbe, nuolat mažėjančiu fiziniu aktyvumu, intensyviu informacinių technologijų naudojimu, nesveika ir nesaikinga mityba bei didėjančiu antsvoriu ir nutukimu.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos 1c, 5ª ir 7klasių mokiniai judėjo ir išsiaiškino, kad fizinis aktyvumas, sveika mityba yra veiksmingiausi būdai puoselėti sveikatą, protinę pusiausvyrą ir bendrą savijautą.

Veiklas organizavo ir vykdė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Gerda Adomavičienė

Gegužės 31 d. minima Pasaulinė diena be tabako. Šia diena siekiama  atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui, skatinama bent vieną dieną nerūkyti, atsisakyti tabako gaminių. 

Nerimą kelia elektroninių cigarečių populiarumas, kurios tampa vis patrauklesnės tarp vaikų ir jaunimo. Vis dėlto reikėtų atkreipti dėmesį, kad elektroninių cigarečių degimo metu išsiskiria medžiagų, kurių kiekiai atitinka identiškų junginių kiekį tabako cigaretėse ir jos nėra sveikesnė alternatyva ,,klasikinėms“ cigaretėms. Nekenksmingo rūkymo būdo nėra ir bet kokių tabako gaminių naudojimas yra kenksmingas sveikatai ir jo reikia vengti – nepradėti vartoti. Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokiniai ilgųjų pertraukų metu minėdami Pasaulinę dieną be tabako dalyvavo įvairiose akcijose.

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Gerda Adomavičienė

Kėdainių r. Akademijos gimnazijoje gegužės 29-31d. buvo minima Pasaulinė diena be tabako. Šiai dienai paminėti buvo organizuotos aktyvios bei kūrybinės veiklos. Akademijos miestelyje buvo dalinamos skrajutės „Obuolys vietoj cigaretės“,  3, 5-8, I-II G klasėse vyko mokomosios medžiagos apie rūkymo žalą peržiūros ir aptarimai. 5-6 klasių mokiniai kūrė koliažą „Būk stilingas, nerūkyk!“, o 8 kl. mokiniai –  plakatą „Rūkymo žala“. Prie gimnazijoje vykstančių iniciatyvų prisidėjo ir 1-4 kl. mokiniai. Jie gamino knygų skirtukus, atvirutes „Gyvenu sveikai“. Taip pat fizinio ugdymo pamokų metu 5-8 klasėse buvo organizuojamoslinksmosios estafetės. Akciją vainikavo iniciatyvos „Pūsk balioną, o ne dūmą“ bei „Pūsk muilo burbulą, ne dūmą“.

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Aušra Martinkienė.

Miegėnų pagrindinėje mokykloje 4 klasės mokiniai dalyvavo užsiėmime, kurio metu visuomenės sveikatos specialistė supažindino vaikus su rūkymo keliamu pavoju sveikatai, kiek daug kenksmingų medžiagų yra cigaretės dūmuose, paaiškino, kodėl neverta rūkyti. Mokiniai dėliojo dėliones, varžėsi, kas greičiau pripūs balioną. Užsiėmimo pabaigoje visi gavo po obuolį, kaip sveikatos ir sveikos gyvensenos simbolį.

Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje 4 klasės mokiniai dalyvavo pamokoje, kurią vedė dešimtokės Karolina ir Deimantė. Su vaikais diskutavo apie rūkymo keliamą žalą sveikatai,  palinkėjo niekad neturėti  šio žalingo įpročio ir kiekvienam padovanojo po obuolį. Po to vaikai dėliojo dėliones, sprendė kryžiažodį,  varžėsi, kas greičiau pripūs balioną. Pertraukų metu kvietėme dalyvauti akcijoje „Pūskime muilo burbulus, o ne tabako dūmus“. 

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Bartašiūtė

Pasaulinei dienai be tabako paminėti Šėtos gimnazijoje buvo organizuojama akcija  „Pūsk muilo burbulus, balionus, o ne tabako dūmus“. Akcija buvo organizuota kartu su gimnazistų taryba (ŠGT). Veiklos metu vyresnių klasių  mokiniai pūtė balionus ir kūrė įvarius šūkius prieš rūkymą:  ,,Rūkymas kenkia sveikatai‘‘, ,,Rūkymas žudo‘‘,  ,,Keisk įpročius‘‘,  ,,Nebūk priklausomas‘‘ , ,,Rūkymui – Ne‘‘,  ,,Saugok savo sveikatą‘‘. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo trumpoje viktorinoje apie rūkymo žalą ir  smagiai leisdami laiką lauke pūtė muilo burbulus.

Veiklas organizavo ir vykdė Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Dienai be tabako skirtas renginys vyko ir Kėdainių PRC. Pertraukų metu centro foje buvo rodomi informaciniai filmukai apie rūkymo žalą. Veiklą organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Giedrė Frolovienė.

Kėdainių r. Akademijos gimnazijoje gegužės mėnesį 2 ir 3 klasės dalyvavo fizinio aktyvumo užsiėmimuose ,,Judėjimas sveikatos labui‘‘. Mokiniai atliko mankštą bei įvairius pratimus, skirtus pusiausvyros, koordinacijos, greitumo ir jėgos lavinimui. Taip pat užsiėmimo dalyviai žaidė žaidimą ,,Ropės rovimas‘‘, kurio metu išrinko tris klasės stipruolius.

Kėdainių r. Akademijos gimnazijos 2 ir 1b klasės dalyvavo užsiėmimuose  ,,Rankų higiena‘‘. Šių užsiėmimų tikslas – ugdyti mokinių rankų higienos įgūdžius. Mokiniams buvo akcentuota, kad per neplautas rankas plinta įvairios užkrečiamos ligos ir, kad labai svarbu mokėti taisyklingai plauti rankas. Užsiėmimų metu buvo naudoti specialūs milteliai ir šviečianti lempa, kurių pagalba mokiniai vaizdžiai įsitikino kaip lengvai persiduoda bakterijos per rankas, ir koks svarbus yra muilas bei taisyklingas rankų plovimas.

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Aušra Martinkienė.

Rankų plovimas – tai įprasta kasdienė, tačiau labai svarbi asmens higienos procedūra. Jas plauname ne tik tam, kad būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. Ant mūsų rankų knibždėti knibžda milijonai įvairiausių mikroskopinių gyvių. Tokią žinią skleidė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos stiprinimą mokykloje Viktorija Laganeckė. Taip pat specialistė Josvainių socialiniame ir ugdymo centre vaikus mokė rankų plovimo judesių, prieš tai ant jų pabarsčius miltelių, kurie turo fluorescuojančių savybių. Po plovimo rankutes tikrino su UV lempa ir pamatė, kas rankas plovė kruopščiai, o kam reikėjo pakartoti.

Miegėnų pagrindinėje mokykloje gegužės 5 d. vyko akcija „Švarios rankytės“, skirta Pasaulinei rankų higienos dienai paminėti. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniams priminė, kad rankos plaunamos visada kai jos nešvarios, prieš valgant, pasinaudojus tualetu, grįžus iš lauko, kiemo, daržo ar sodo, pasinaudojus visuomeniniu transportu, pabuvus viešose vietose, pabendravus su sergančiu žmogumi, po nosies valymo (kosint ar čiaudint), pažaidus su gyvūnais. Taip pat papasakojo apie rankų plovimo taisykles, parodė kaip taisyklingai plauti rankas. Akcijos metu buvo panaudotos vaizdinės priemonės: mikroorganizmus imituojantys milteliai ir ultravioletinių spindulių žibintuvėlis, kurių pagalba vaikai pamatė, ar moka švariai  nusiplauti rankas. 

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Bartašiūtė.

Dotnuvos pagrindinėje mokykloje gegužės 5 dieną taip pat buvo minima Pasaulinė rankų higienos diena. Pradinių klasių mokinai mokėsi taisyklingai plauti rankas, aiškinosi kodėl rankų higiena yra  tokia svarbi, kokiomis ligomis galime užsikrėsti per nešvarias rankas. Užsiėmimo metu buvo naudojamos specialios priemonės, kurių pagalba vaikai galėjo matyti ar kruopščiai nusiplovė rankas. 

Veiklą rganizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jūratė Petraitienė.

Surviliškyje taip pat buvo minima Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena. Šią dieną visuomenei primenama apie fizinio aktyvumo  reikšmę lėtinių neinfekcinių ligų prevencijai. Aktyviai ir smagiai šią dieną paminėjo  Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos mokiniai. Rytą pradėjo smagia
mankštele, vėliau vyko linksmos estafetės, aktyvūs žaidimai, kuriose dalyvavo 2-4 klasių
mokiniai. Renginys vaikams suteikė daug džiugių akimirkų, jie puikiai praleido laiką.

Veiklą organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Bartašiūtė.

Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai šią dieną paminėjo vaikščiodami su šiaurietiško ėjimo lazdomis.  Vaikščiojimo su lazdomis technika yra lengvai išmokstama, o taisyklingai atliekant judesius, mankštinasi net 90 procentų viso kūno raumenų. Ugdytiniai noriai dalyvavo šiuose užsiėmimuose, išbandė ėjimą įprastais takeliais, kopė kalneliais ir leidosi nuo jų. Buvo labai linksma.

Veiklą organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Danutė Kaupienė.

Pradinukų žygis ,,Eik, skaičiuok, sužinok“. Gegužės 12 dieną Krakių Mikalojaus Katkaus 1-4 klasių mokiniai praleido aktyviai. Kiekvienai klasei buvo paruošti skirtingi žygio maršrutai po Krakių miestelį. Mokiniai turėjo surasti gatves, atlikti paruoštas užduotis, su žingsniamačiu suskaičiuoti, kiek žingsnių nukeliavo.  Daugiausiai (net 8540 žingsnių) nuėjo ketvirtos klasės mokinai.

Informacija dalinasi visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jūratė Petraitienė.

Krakių Mikalojaus Katkaus  gimnazijoje buvo minima Pasaulinė rankų higienos diena. Pradinių klasių mokinai mokėsi taisyklingai plauti rankas, aiškinosi kodėl rankų higiena yra  tokia svarbi, kokiomis ligomis galime užsikrėsti per nešvarias rankas. Užsiėmimo metu buvo naudojamos specialios priemonės, kurių pagalba vaikai galėjo matyti, ar kruopščiai nusiplovė rankas. 

Veiklą organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jūratė Petraitienė.

,,Švarūs ir sveiki mano dantukai‘‘. Dantys genda ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, todėl jau nuo mažens labai svarbu ugdyti taisyklingos burnos higienos įgūdžius.  Visi norime turėti gražius, baltus, sveikus dantukus. Gražios šypsenos paslaptis – tai tinkama dantukų priežiūra nuo pat jų vystymosi pradžios. Norint turėti sveikus dantukus būtina pasirūpinti ne tik pakankamai gera burnos higiena, bet taip pat ir tinkama mityba. Kiekvienam vaikučiui yra žinoma, kad saldumynai yra vienas didžiausių sveikų dantukų priešas, todėl jų kiekį rekomenduojama riboti, tačiau juk taip sunku jiems atsispirti.

Tad 2023 m. gegužės 11 d. Šėtos socialinio ir ugdymo centro ,,Pelėdžiukų‘‘ ir ,,Skruzdėliukų‘‘ grupėse vyko sveikatinimo pamokelės  ,,Švarūs ir sveiki mano dantukai‘‘. Veiklos metu kartu su būsima Burnos higieniste Reda aiškinomės, kaip taisyklingai valytis dantukus. 

Vėliau vaikučiai pamėgino valyti didelius dantis (muliažą), o pasimokinę valytis dantukus juos kartu išsivalėme.  Kad prižiūrėtu tinkamai savo dantukus ugdytiniai gavo dovanų – dantų šepetėlį. Šias priemones suteikė Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuras. Dėkojame už bendradarbiavimą būsimai burnos higienistei Redai. 

Veiklas organizavo ir vykdė Kristina Orechovaitė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Kėdainių ,,Atžalyno“ bendruomenė gegužės 5-ąją Pasaulinę rankų higienos dieną organizavo akciją ,,Mano rankos švarios o  tavo…“. Jos metu buvo priminta rankų higienos svarba.

Gegužės 10-ąją gimnazistai nepamiršo ir Pasaulinės judėjimo sveikatos labui dienos, šią dieną gimnazijos  bendruomenė susirinko pasivaikščioti ir pabendrauti  pertraukų metu gimnazijos stadione , nes ,, Judėjimas gali pakeisti bet kokį vaistą, tačiau jokie vaistai pasaulyje negali pakeisti judėjimo“ (Tiso).

Informacija dalinasi Gražina Bičkienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Kas mums padeda pažinti supanti pasaulį, matyti ryškias spalvas, skaityti? Taip, tai akys. Gabija ir Daniela, 5b klasės mokinės, klasės valandėlės metu 2c klasės mokiniams papasakojo, kaip rūpintis akimis, kokius produktus dažniau valgyti, kokie gali būti atliekami pratimai, skirti akyčių poilsiui. Be galo įdomu buvo išgirsti, kaip mato gyvūnai. Džiaugiamės vyresnių mokinių pagalba ir geranoriškumu plečiant mažesniųjų akiratį.

Veiklas organizavo ir vykdė Janina Onoprijankienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.

Josvainių gimnazija taip pat nepamiršo paminėti ranų higienos dienos. Pamokėlių metu mokėsi kaip plauti rankas ir net tyrinėjome su “bakterijų milteliais”, kurie imituoja ant rankų esančius nešvarumus, kurie nėra pastebimi plika akimi.  O juos sunaikinti galima tik kruopščiai plaunant rankytes tekančiu vandeniu ir muilu. Veiklą organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Viktorija Laganeckė.

Parengė Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Rima Proscevičiūtė, pagal viusomenės sveikatos specialistų, vykdančių sveikatos priežiūrą mokyklose pateiktą informaciją.

Taip pat skaitykite

KEPENIS ŽALOJANTYS VEIKSNIAI

Kepenis žalojantys veiksniai Kepenys, atliekančios daugelį gyvybiškai svarbių procesų, neturi skausmo receptorių, todėl pajusti, kad jos pažeistos, nėra paprasta. Ūminius kepenų pažeidimus

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ POLITIKA Mūsų interneto svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies), todėl šiame skyriuje jums pateikiama informacija apie tai, kas yra slapukai kaip jie naudojami ir kaip jums apsispręsti, ar slapukus palikti, ar pašalinti. Kas yra slapukai? Slapukas (angl. cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą. Slapukai įprastai naudojami šiais tikslais: Techniniai slapukai: padeda rodyti jums svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir tvarkyti užsakymus. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam svetainės funkcionavimui. Funkciniai slapukai: šie slapukai prisimena jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėta informaciją. Šiuos slapukus galima naudoti ir registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius svetainėje jums nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau prideda funkcionalumo ir pagerina svetaine patirtį. Analitiniai slapukai: padeda optimizuoti ir pagerinti svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą. Galima rinkti duomenis apie peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių atėjote, kokius el. laiškai atveriami ir į kuriuos sureaguota bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galima naudoti informaciją apie vartotoją ir tai, kaip naudojate svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje, naudotus paieškos žodžius ir kt. Tai gali apimti ir reklamas trečiųjų šalių svetainėse. Komerciniai slapukai: naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, jūsų ieškotomis, peržiūrėtomis prekėmis. Ką galite pasirinkti? Apsilankę interneto svetainėje galite pasirinkti, ar norite naudoti slapukus. Slapukus galite valdyti ir (arba) ištrinti pagal savo pageidavimus. „Internet Explorer“, „Safari“, „Firefox“, „Chrome“ ar kitos naršyklės nustatymuose galite pasirinkti, kuriuos slapukus norite priimti ir kuriuos atmesti. Galite ištrinti visus jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus, o daugumoje naršyklių galite nustatyti, kad slapukai nebūtų įrašomi. Šių nustatymų buvimo vieta priklauso nuo jūsų naudojamos naršyklės. Daugumoje naršyklių galima: patikrinti, kokie slapukai yra įrašyti, ir ištrinti atskirus slapukus; blokuoti trečiųjų šalių slapukus; blokuoti slapukus iš konkrečių interneto svetainių; blokuoti visų slapukų siuntimą; uždarant naršyklę ištrinti visus slapukus. Jei nesutinkate, kad į kompiuterį ar kitą įrenginį būtų įrašomi slapukai, galite bet kada atšaukti sutikimą juos naudoti pakeitę nustatymus ir ištrynę įrašytus slapukus. Jei pasirinkote ištrinti slapukus, nepamirškite, kad bus pašalintos ir visos nustatytos parinktys. Be to, visiškai užblokavus slapukus, daug interneto svetainių neveiks tinkamai. Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite puslapyje www.allaboutcookies.org ir jūsų naršyklės pagalbos puslapyje. Mūsų interneto tinklalapyje naudojamų slapukų sąrašas Slapukų tipai: nuolatiniai slapukai, saugomi ir nustatomi vartotojo kompiuteryje tam tikram laikui ir naudojami pakartotinai apsilankius Interneto tinklalapyje; Slapukų pavadinimas Aprašas Slapukų tipas cookieconsent_dismissed, įvairūs pavadinimai Tinklalapio slapukai naudojami, kad gauti informaciją ar lankytojas susipažino su slapukų naudojimo politiką. Slapukai nustatomi konkrečiam laikotarpiui.

Uždaryti