Vaikai kiekvieną dieną susiduria su eismu keliuose. Deja, eismo nelaimių, kuriose nukenčia vaikai, nepavyksta išvengti. Eismo saugumo įgūdžių ugdymas ikimokykliniame amžiuje neišvengiama būtinybė. Tačiau eismo įgūdžiai nesuformuojami per vieną dieną. Saugaus elgesio kelyje mokymas, įvairių nelaimingų atsitikimų bei traumų prevencija yra nenutrūkstama veiklos sritis, labai svarbi augančio vaiko sveiktai ir besitęsianti visą ankstyvąją vaikystę.
Minint Europos saugaus eismo dieną (spalio 13 d.) ir pasitinkant atšvaitų dieną (spalio 17 d.), visuomenė raginama atkreipti dėmesį į padažnėjusius eismo įvykius tamsiuoju paros metu, esant nepalankioms eismo sąlygoms, nepamiršti dėvėti atšvaitų.
Lopšelio- darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinės „Obuoliukų ir ikimokyklinės „Aitvarų“ grupių vaikučiai, kartu su sveikatos priežiūros specialiste, aptarė elgesį gatvėje bei įvairiose kitose situacijose, atliko užduotėles mokomosiose knygelėse „Išvenkime pavojų “.
Po užsiėmimo „Obuoliukų“ grupės vaikučiai iškeliavo į gatvę įtvirtinti teorinių žinių. Mažieji eismo dalyviai mokėsi saugaus elgesio gatvėje taisyklių, susipažino su kelio ženklais, sužinojo ką reiškia kiekviena šviesoforo spalva ir gatvę perėjo tik leistinose vietose.
Veikla buvo įdomi ir naudinga. Prisiminimui mažieji gavo po knygelę bei saugaus vaiko diplomą.
Parengė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gailutė Rutkauskienė






