Mūsų adresas

J. Basanavičiaus g. 99, LT-57351, Kėdainiai

Telefonas

+370 347 57 186
+370 685 77 209

SPALIO MĖNESIO RENGINIAI UGDYMO ĮSTAIGOSE

Spalio mėnesį rajono ugdymo įstaigose vyko daug įdomių renginių skirtų sveikatai palankių įgūdžių formavimui ir informacijos sklaidai. Buvo minima Pasaulinė košės diena, Pasaulinė psichikos sveikatos diena, Pasaulinė rankų plovimo diena. Taip pat visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokyklose vedė renginius ir skaitė pranešimus mitybos, burnos higienos temomis, vykdė atyvias fizinias veiklas, padėjo ugdytiniams atpažinti emocijas, bei gilinti žinias apie žalingų įpročių pavojus.


Sveika mityba– vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Įrodyta, kad sveikos mitybos įpročiai formuojasi jau vaikystėje, todėl ypatingai svarbu juos diegti ir formuoti ankstyvame amžiuje. Visą savaitę lopšelyje – darželyje „Vyturėlis“ vyko įvairios veiklos skirtos sveikai mitybai. Priešmokyklinės „Saulučių“ grupėje vaikučiai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste, atlikinėjo įvairias užduotis. Vaikučiai sužinojo iš  kur atsiranda maistas, kam jis reikalingas, kaip jį reikia pateikti, kiek ir kokio maisto mums reikia. Aptarė sveiko maisto pasirinkimo piramidę ir kiek vandens reikia išgerti per dieną. Veiklas vainikavo bendras renginys „Ekologiškas ūkininkų turgelis“. 

Minint Europos saugaus eismo dieną ir pasitinkant Atšvaitų dieną (Lietuvos ir automobilių kelių direkcija trečiąjį spalio ketvirtadienį yra paskelbusi Atšvaitų diena), lopšelio- darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinių „Obuoliukų ir „Saulučių“ grupių vaikučiai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste, išvykoje į gatvę, mokėsi saugaus elgesio gatvėje bei  eismo taisyklių. Visuomenės sveikatos specialistė vaikučiams paaiškino, kad traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencija labai svarbi augančio vaiko sveikatai. Gatvėje visi atidžiai stebėjome kelio ženklus, šviesoforo spalvas ir ja perėjome tik leistinose vietose. 

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gailutė Rutkauskienė

 „Ryto“ progimnazijoje spalio mėnesį 2 klasių mokiniams vyko paskaita „Burnos higiena“. Paskaitos tikslas- nuteikti vaikus rūpintis savo dantukais, išsaugoti juos sveikus. Užsiėmimų metu buvo aptartos pagrindinės dantų gedimo priežastys. Vaikai žaidė žaidimą kuriame turėjo išrinkti paveikslėlius su maisto produktais tinkančius ir netinkančius dantukams. Visi pradinukai gavo po dantų šepetuką.

7 klasių mokiniai klausėsi lektorės- visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Giedrės Frolovienės paskaitų apie lytiškumą.

8b klasės mokine Deimante Kasperavičiūte, dalyvavo Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame vaikų piešinių konkurse – „Dovanoti gera !“. Piešiniai keliavo iš visos Lietuvos, trijose amžiaus grupėse buvo išrinkta po tris geriausius darbus. 7-8 klasių grupėje nugalėtoja tapo Deimantė (mokytoja Audronė Rudienė)

Mokyklos akimirkomis dalinasi visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Auksė Variakojienė.

Lopšelio – darželio ,,Varpelis” ugdytiniai minėdami Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, prisijungė prie akcijos “Žalia šviesa gyvenimui”. Apsirengę žaliai, gėrė žalią arbatą, valgė žalios spalvos vaisius bei atliko veiklas pilnas žalumos, kalbėjo apie tai kaip svarbu rūpintis savimi ir kitais.

Veiklą organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gerda Adomavičienė.

Siekiant stiprinti psichinę sveikatą Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos 1a, 1b, 1c, 3b ir 4c klasių mokiniai leidosi į trumpą emocijų ir jausmų kelionę. Verta prisiminti, kad kai jaučiamės nusiminę ar nusivylę, kreiptis pagalbos nėra silpnumo ženklas. Rūpinkimės ne tik savo, bet ir aplinkinių žmonių emocine sveikata.

Taip pat 2023 m. spalio 17 d. Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos 7a, 7b, 7c, 4a, 4b ir 4c klasių mokiniams vyko lytiškumo ugdymas, pagal gyvenimo įgūdžių programą, pritaikytas pagal amžiaus grupes. Pateikta mokslu grįsta informacija, susijusi su reprodukcinės sveikatos užtikrinimu, lytine elgsena, įgalinanti priimti saugius sprendimus.

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Gerda Adomavičienė.

Spalio mėnesį Kėdainių r. Akademijos gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių kuprinių svėrimas. Taip pat mokiniai galėjo sužinoti savo svorį ir ūgį. Užsiėmimų metu buvo aptarta kuprinių svorio įtaką sveikatai, kiekvienas mokinys sužinojo koks kuprinės svoris jam yra rekomenduojamas. 8b klasės mokiniai šį mėnesį prisiminė asmens higieną bei kalbėjo apie užkrečiamas ligas.

8a klasė dalyvavo net dviejuose užsiėmimuose apie emocinę sveikatą. Jiems buvo pristatyta emocinės pagalbos svetainė, kurioje yra daug paaugliams aktualios informacijos. Mokiniai galėjo įsivertinti savo emocinę būseną atlikdami testus bei labiau atsiskleisti žaisdami žaidimą ,,Emocijų bokštas‘‘. 5 klasės mokiniai dalyvavo protų mūšyje, skirtame maisto dienai paminėti, o 6 klasė savo žinias demonstravo protų mūšyje ,,Būk stilingas – nerūkyk‘‘. Geriausiai žinias pademonstravusios komandos buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis.

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Aušra Martinkienė

 Vaikų dantukų priežiūra bei burnos sveika turi didelę įtaka visai bendrai vaiko sveikatai. Lopšelyje darželyje „Vyturėlis“ mokomąsias veiklas, kaip teisingai, kiek kartų ir kada reikia valyti dantukus priešmokyklinėse „Obuoliukų“ ir Saulučių“ bei ikimokyklinėje „Boružėlių“ grupėse vaikučiams pravedė visuomenės sveikatos specialistė. Mažieji džiaugėsi svečiuose matydami Žaliąjį Drakoniuką, kiekvienas norėjo pabandyti jam išvalyti dantukus. Vaikučiai klausėsi pasakos „Dantukų miestelis“, sužinojo, kas yra dantukų draugai ir priešai, atliko kūrybinius darbeliu bei, gavę dovanų po dantų šepetėlį,  patys mokėsi teisingai juos valytis. Kiekvienas į namus parnešė po atmintinę tėveliams.

 Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gailutė Rutkauskienė

Šėtos gimnazijos 3 klasės mokiniai spalio mėnesį dalyvavo projekte ,,Olimpinis mėnuo‘‘. Šio projekto tikslas – skatinti fizinį aktyvumą pradinukų tarpe, ugdyti sveikos gyvensenos įpročius, gilinantis į kiekvienai asmenybei aktualias temas.  Kiekvieną mėnesio savaitę vyko motyvuojančios ir smagios veiklos. Pirmą savaitę didelį dėmesį skyrėme fiziniam aktyvumui, antrą – sveikai mitybai, trečią – emocinei sveikatai, ketvirtą – kokybiškam poilsiui.

Spalio 10-oji – pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šią dieną šėtiškiai paminėjo prisijungdami prie ,,Jaunimo linijos” organizuojamos akcijos ,,Žalia šviesa gyvenimui”. Gimnazijos bendruomenė vaišinosi žalia arbata, nes žalia – tai gyvybės ir vilties spalva, ji reiškia gyvenimą ir norą gyventi bei rūpintis savimi ir artimaisiais. Tokiu būdu siekėme atkreipti dėmesį į emocinę sveikatą – ,,uždekime žalią šviesą gyvenimui”.

Informacija dalinasi visuomenės sveikatos  specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Orechovaitė.

Kartais atrodo, kad emocijos valdo mūsų gyvenimus. Mes priimame sprendimus, kai esame laimingi, liūdni, pikti, nuobodžiaujantys ar nusivylę. Mes renkamės veiklas ir pomėgius pagal tai, kokios emocijos mus skatina taip elgtis. Taigi, kas yra emocijos? Kaip jas pažinti? Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Laganeckė su JSUC mažaisiais spalio mėnesį bandė rasti atsakymus į šiuos klausimus.

Josvainių gimnazija minėjo Pasaulinę košės dieną. Pastebėta, jog žmonės, kurie ryte valgo košę, mažiau užkandžiauja, būna geresnės nuotaikos. Šis patiekalas yra puikus sudėtinių angliavandenių šaltinis, kuriame gausu vitaminų, mineralų, skaidulinių medžiagų, padedančių veikti geram virškinimui, bei suteikia ilgą sotumo jausmą.

Veiklą organizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorija Laganeckė.

Asmens higiena yra svarbi sveikatos dalis išvengiant ligų plitimo. Rankos yra mūsų pagrindinis kontaktas su pasauliu. Dažniausiai prisilietus prie užteršto paviršiaus, mes pernešame bakterijas ant savo veido , į maistą ar kitur. Reguliarus rankų plovimas muilu “stebuklingu dainuojančiu” ir šiltu vandeniu yra ne tik paprasčiausias, bet ir veiksmingiausias būdas išvengti infekcinių ligų plitimo. Tai ypač svarbu po apsilankymo tualete, prieš valgį arba ruošiant maistą. Spalio mėnesį Josvainių gimnazijos moksleiviai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje, Viktorijos Laganeckės užsiėmimuose šia tema.

Spalio 10-ąją, minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie Jaunimo linijos organizuojamos socialinės akcijos  „Žalia šviesa gyvenimu“.  Akcijos tikslas –  atkreipti dėmesį į jaunų žmonių psichinę ir emocinę sveikatą. Šią dieną mokytojai ir mokiniai buvo kviečiami įvertinti savo savijautą. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, visus kvietė skanauti žalių kokteilių, nes žalia yra gyvybės ir vilties spalva, ji reiškia gyvenimą ir norą gyventi bei norą rūpintis savimi ir artimaisiais.

Prie Pasaulinės košės dienos minėjimo prisijungė ir Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos bendruomenė. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, papasakojo apie pusryčių reikšmę, paaiškino, jog pusryčiams suvalgytas dubenėlis košės tiek vaikams, tiek suaugusiems yra puikus energijos šaltinis, padedantis palaikyti aktyvią fizinę ir protinę veiklą. Po to,  mokiniai bandė atspėti įvairių kruopų pavadinimus. Renginio pabaigoje kvietėme visus į valgyklą paskanauti košės. 

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Bartašiūtė.

Dotnuvos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir mišrios  priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai spalio 10 d. rytą pradėjo nuo pusryčių košės – taip buvo minima Pasaulinė košės diena. Vaikai buvo vaišinami septynių grūdų  koše pagardinta bananais. Po pusryčių mokiniai diskutavo apie savo mėgstamiausias košes, buvo aptarta košių nauda sveikatai. 

Renginį organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Jūratė Petraitienė.

Kėdainių lopšelio-darželio „Aviliukas“ bendruomenė paminėjo Pasaulinę maisto dieną ragaudami įvairias arbatas ir sveikatai palankius užkandžius. Atlikdami testus gilino žinias apie sveikesnio maisto gaminimą, vitaminų naudą, kalorijų „sulesiojimą“ ir jų deginimą.

Informacija dalinasi visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Danutė Kaupienė.

Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai paminėjo Pasaulinę maisto dieną gamindami vaisių ir daržovių mišraines.

Užsiėmimą organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Danutė Kaupienė.

Šėtos socialinio ir ugdymo centras minėjo pasaulinę rankų plovimo dieną. Tad minint šią dieną Kėdainių r. Šėtos socialinio ir ugdymo centro ,,Pelėdžiukų‘‘ grupėje vyko  veikla ,,Aš švarus ir laimingas‘‘. Veiklos  tikslas – ugdyti vaikų rankų higienos įgūdžius. Išsiaiškinome su vaikais, kad per nešvarias rankas plinta įvairios ligos, svarbu žinoti kada ir kaip taisyklingai plauti rankas. 

Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Tai mes linksmi, tai supykę, vėl nuotaika linksma, bet staiga kažkas nuliūdino ir staiga viena emocija keičia kitą. Emocijos yra labai svarbios mūsų gyvenime, todėl svarbu nuo kuo ankstyvesnio amžiaus kalbėti su vaikais apie kylančias emocijas ir jausmus, padėti juos atpažinti, įvardinti, išreikšti. Spalio mėnesį Šėtos socialinio ir ugdymo centro ,,Skruzdėliukų” grupėje vyko veikla ,,Mūsų emocijos” kurios metu naudojant metodinę priemonę ,,Ekspresijos” vaikai mokėsi atpažinti emocijas.

Veiklas organizavo ir vykdė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Orechovaitė

Kėdainių ,,Atžalyno“  gimnazijos mokiniai dalyvavo Jaunimo linijos organizuotoje socialinėje akcijoje ,,Žalią šviesą gyvenimui“. Taip pat gimnazistai minėjo ir Pasaulinę rankų plovimo dieną. Veiklas organizavo ir vykdė vsuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gražina Bičkienė.

Puiki nuotaika ir skanus maistas teikia didelį malonumą. Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenė spalio 10 dieną paminėjo Pasaulinę košės dieną.

Pertraukų metu profesijos mokytoja Audronė Alminienė ir būsimos virėjos Saulė Chodosevičiūtė, Gabija Šimonytė ir Saida Sereikaitė visus pakvietė pasivaišinti gardžiomis ekologiškų grūdų košėmis: manų koše su cinamonu, avižine su trintomis braškėmis ir troškintais obuoliais, ryžių koše su kiaušiniais ir svogūnais, perlinių kruopų koše su daržovėmis bei grybais. 

Organizatoriai supažindino Centro bendruomenę su sveikos mitybos principais, skatino sąmoningai rinktis sveikesnį maistą. Priminė, kad svarbu ir kokios nuotaikos būdami, kieno draugijoje valgome – puiki nuotaika ir skanus maistas teikia didelį malonumą!

Informacija dalinasi visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Giedrė Frolovienė.

Pagal Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro viuomenės sveikatos specialisčių, vykdančių sveikatos priežiūrą mokyklose informaciją parengė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti visuonenės sveikatos stiprinimą Rima Proscevičiūtė.

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ POLITIKA Mūsų interneto svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies), todėl šiame skyriuje jums pateikiama informacija apie tai, kas yra slapukai kaip jie naudojami ir kaip jums apsispręsti, ar slapukus palikti, ar pašalinti. Kas yra slapukai? Slapukas (angl. cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą. Slapukai įprastai naudojami šiais tikslais: Techniniai slapukai: padeda rodyti jums svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir tvarkyti užsakymus. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam svetainės funkcionavimui. Funkciniai slapukai: šie slapukai prisimena jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėta informaciją. Šiuos slapukus galima naudoti ir registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius svetainėje jums nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau prideda funkcionalumo ir pagerina svetaine patirtį. Analitiniai slapukai: padeda optimizuoti ir pagerinti svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą. Galima rinkti duomenis apie peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių atėjote, kokius el. laiškai atveriami ir į kuriuos sureaguota bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galima naudoti informaciją apie vartotoją ir tai, kaip naudojate svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje, naudotus paieškos žodžius ir kt. Tai gali apimti ir reklamas trečiųjų šalių svetainėse. Komerciniai slapukai: naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, jūsų ieškotomis, peržiūrėtomis prekėmis. Ką galite pasirinkti? Apsilankę interneto svetainėje galite pasirinkti, ar norite naudoti slapukus. Slapukus galite valdyti ir (arba) ištrinti pagal savo pageidavimus. „Internet Explorer“, „Safari“, „Firefox“, „Chrome“ ar kitos naršyklės nustatymuose galite pasirinkti, kuriuos slapukus norite priimti ir kuriuos atmesti. Galite ištrinti visus jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus, o daugumoje naršyklių galite nustatyti, kad slapukai nebūtų įrašomi. Šių nustatymų buvimo vieta priklauso nuo jūsų naudojamos naršyklės. Daugumoje naršyklių galima: patikrinti, kokie slapukai yra įrašyti, ir ištrinti atskirus slapukus; blokuoti trečiųjų šalių slapukus; blokuoti slapukus iš konkrečių interneto svetainių; blokuoti visų slapukų siuntimą; uždarant naršyklę ištrinti visus slapukus. Jei nesutinkate, kad į kompiuterį ar kitą įrenginį būtų įrašomi slapukai, galite bet kada atšaukti sutikimą juos naudoti pakeitę nustatymus ir ištrynę įrašytus slapukus. Jei pasirinkote ištrinti slapukus, nepamirškite, kad bus pašalintos ir visos nustatytos parinktys. Be to, visiškai užblokavus slapukus, daug interneto svetainių neveiks tinkamai. Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite puslapyje www.allaboutcookies.org ir jūsų naršyklės pagalbos puslapyje. Mūsų interneto tinklalapyje naudojamų slapukų sąrašas Slapukų tipai: nuolatiniai slapukai, saugomi ir nustatomi vartotojo kompiuteryje tam tikram laikui ir naudojami pakartotinai apsilankius Interneto tinklalapyje; Slapukų pavadinimas Aprašas Slapukų tipas cookieconsent_dismissed, įvairūs pavadinimai Tinklalapio slapukai naudojami, kad gauti informaciją ar lankytojas susipažino su slapukų naudojimo politiką. Slapukai nustatomi konkrečiam laikotarpiui.

Uždaryti