
Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje gegužės 6 d. surengti baziniai savižudybių prevenciniai mokymai, kuriuose dalyvavo gimnazijos mokiniai bei švietimo įstaigos specialistai. Mokymų tikslas – stiprinti bendruomenės gebėjimą atpažinti savižudybės krizės ženklus ir suteikti tinkamą pagalbą krizę išgyvenančiam žmogui.
Mokymų metu dalyviai susipažino su dažniausiai pasitaikančiais mitais ir faktais apie savižudybės krizę, aptarė pagrindinius savižudybės rizikos ženklus bei mokėsi keturių svarbiausių pagalbos žingsnių, padedančių tinkamai reaguoti sudėtingose situacijose.
Didelio susidomėjimo sulaukę mokymai išsiskyrė aktyviu dalyvių įsitraukimu – gimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvavo diskusijose, uždavė klausimus lektorėms bei praktinių užduočių metu turėjo galimybę teorines žinias pritaikyti praktikoje.
Savižudybių prevencija – itin aktuali tema šiandienos visuomenėje, todėl tokie mokymai prisideda prie sąmoningesnės, jautresnės ir pagalbą suteikti gebančios bendruomenės kūrimo.
Įstaigas ir bendruomenes, norinčias savo organizacijoje surengti bazinius savižudybių prevencinius mokymus, kviečiame kreiptis į Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro savižudybių prevencijos koordinatorę Laurą Venzlauskienę: +370 604 05432 arba laurakedainiuvsb@gmail.com


