
Minint Pasaulinę dieną be tabako Kėdainių r. Akademijos gimnazijos Miegėnų skyriuje bei Kėdainių r. Surviliškio V. Svirskio pagrindinėje mokykloje buvo organizuotos įvairios prevencinės ir šviečiamosios veiklos, skirtos atkreipti mokinių dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą bei tabako vartojimo žalą.
Renginio metu mokiniai dalyvavo viktorinoje apie rūkymo poveikį žmogaus sveikatai, diskutavo apie žalingų įpročių pasekmes ir sveikesnius pasirinkimus kasdienybėje. Taip pat vyko akcija „Obuolys vietoj cigaretės“, kurios metu mokiniai buvo skatinami rūpintis savo sveikata.
Didelio susidomėjimo sulaukė aktyvi ir smagi veikla „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“, kvietusi vaikus ir jaunimą rinktis džiaugsmą, judėjimą bei švarų orą vietoj žalingų įpročių.
Šios veiklos ne tik suteikė mokiniams žinių, bet ir skatino susimąstyti apie atsakingus sprendimus bei rūpinimąsi savo sveikata.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Kristina Bartašiūtė


