Mūsų adresas

J. Basanavičiaus g. 99,
LT-57351, Kėdainiai

Telefonas

+370 347 57 186
+370 685 77 209

Elektroninis paštas

administracija@kedainiuvsb.lt

LOPŠELIO-DARŽELIO „VYTURĖLIS“ AUKLĖTINIAMS – TRAUMŲ IR SUSIŽALOJIMŲ PREVENCIJOS UŽSIĖMIMAI

Vaikų sveikatos priežiūros ir ugdymo veikloje viena svarbiausių sričių – traumų ir sužalojimų prevencija. Mokydami ir aiškindami vaikams, kaip išvengti pavojų, padedame jiems tapti sąmoningais, atsakingais už savo bei šalia esančiųjų saugumą.

Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinės grupės „Obuoliukai“ vaikai kartu su visuomenės sveikatos specialiste dalyvavo net dviejose edukacinėse veiklose, skirtose nelaimingų atsitikimų prevencijai ir tinkamam elgesiui jiems nutikus.

Pirmojo užsiėmimo metu mažieji kalbėjosi apie saugų eismą, žiūrėjo edukacinius filmukus apie elgesį gatvėje ir kelyje. Vėliau vaikai iškeliavo į gatvę praktiškai pritaikyti įgytų žinių – susipažino su kelio ženklais, prisiminė šviesoforo spalvų reikšmes, mokėsi saugiai pereiti gatvę tik leistinose vietose. Kad būtų geriau matomi tamsiu paros metu, kiekvienas gavo atšvaitą.

Antrojoje veikloje aptarta, kokie pavojai gali tykoti gamtoje, kieme ar sporto aikštelėse, bei kaip jų išvengti. Vaikai sprendė užduotėles edukacinėse knygelėse Išvenkime pavojų.

Taip pat buvo kalbama apie tai, ką daryti įvykus nelaimingam atsitikimui. Mažieji susipažino su pirmosios pagalbos vaistinėlės turiniu, mokėsi suteikti pagalbą draugui – uždėti tvarstį, apibintuoti sužalotą vietą, paversti nukentėjusįjį ant šono, jį apkloti ir nuraminti. Daugiausia įspūdžių sukėlė praktinė dalis – gaivinimo pratimai ant muliažo. Nors jėgos dar nepakanka, pabandyti buvo labai įdomu ir naudinga.

Veiklos buvo kupinos žinių, įspūdžių ir praktinių įgūdžių. Vaikai pažadėjo visada elgtis saugiai ir atsakingai, kad išvengtų skaudžių traumų bei nelaimingų atsitikimų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gailutė Rutkauskienė

Taip pat skaitykite

DĖMESYS UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PREVENCIJAI

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizavo renginį, skirtą aptarti su ŽIV/AIDS ir lytiškai