
Gegužės 17 d. vykusiose „Pilietiškumo žaidynėse“ Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės Lolita Menčikovienė, Miglė Kareivaitė, Auksė Variakojienė ir Irina Tyschuk parengė situacinę rungtį „Misija: saugus maisto paketo perdavimas biologinio užkrato zonoje izoliuotam asmeniui“.
Rungties metu komandų dalyviai turėjo atrinkti tinkamus maisto produktus, paruošti 72 valandoms skirtą maisto paketą, saugiai jį supakuoti, pereiti biologinės taršos zoną, perduoti paketą izoliuotam asmeniui bei saugiai sugrįžti, neperduodant „užkrato“ saugioje priedangoje likusiems komandos nariams.
Atliekant užduotį buvo vertinama, kaip komandos geba įvertinti riziką, bendradarbiauti tarpusavyje, pasirinkti tinkamas asmens apsaugos priemones ir jomis naudotis, siekiant užtikrinti savo bei kitų komandos narių saugumą.
Biuro specialistės ne tik stebėjo ir vertino dalyvių veiksmus, bet ir teikė praktinius patarimus bei dalijosi specialiosiomis žiniomis, kaip elgtis panašiose situacijose. Dalyviai taip pat mokėsi, kaip tinkamai suteikti pagalbą užspringusiam asmeniui.
Džiaugiamės galėdami prisidėti prie pilietiškumo, pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms ir visuomenės sveikatos žinių stiprinimo.



